تقویت مرز مشترک با افغانستان محور مذاکرات

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

امکانات وب

پر مخاطب ها

آرشیو مطالب

برچسب ها

به گزارش «قدس آنلاین» ،  «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان ساعتی قبل با ژنرال «جوزف وآتیلا» فرمانده ستاد مرکزی آمریکا در «کاخ ملت» شهر دوشنبه دیدار و گفت‌وگوی کرد.

بر اساس گزارش مرکز مطبوعاتی رئیس جمهور تاجیکستان، رحمان و فرمانده ستاد مرکزی آمریکا طی این ملاقات چشم انداز همکاری‌های دوشنبه و واشنگتن در زمینه های نظامی که هدف آن تامین امنیت و ثبات در منطقه عنوان می شود را مورد بررسی قرار دادند.

تاکید بر گسترش همکاری های مرزی، از جمله تقویت توانایی و امکانات نیروهای مرزبانی تاجیکستان در مناطق هم مرز این کشور با افغانستان در پس منظر افزایش خطرات از سوی گروه های تروریستی و افراطی بین المللی از موضوعات محوری این دیدار بوده است.

تاجیکستان با آمریکا در چارچوب برنامه های «کمک مالی بین المللی»، «آموزش نظامی»، «مبارزه با تروریسم بین المللی و قاچاق مواد مخدر» و فعالیت مرکز ملی آموزش مبارزه علیه تروریسم و مواد مخدر در تاجیکستان، همکاری می‌کنند.

سفر این مقام آمریکایی در حالی به تاجیکستان صورت می‌گیرد که در مدت اخیر همکاری‌های نظامی دوشنبه و واشنگتن به صورت چشمگیری افزایش داشته است.

آمریکا برای حضور در منطقه و مخالفت با سیاست های روسیه همواره به بهانه‌های مختلف راه نفوذی در کشورهای آسیای مرکزی پیدا کرده است.

حضور در پایگاه «خان آباد» ازبکستان و همچنین حضور چند ساله در پایگاه «ماناس» در قرقیزستان گویای این مطلب می‌باشد.

برگزاری رزمایش اخیر بین نیروهای آمریکا و تاجیکستان گویای این مطلب است که واشنگتن با روی کار آمدن رئیس جمهور جدید برنامه‌های تازه‌ای برای منطقه ژئوپلتیک آسیای مرکزی دارد.

نویسنده : امیر بازدید : 6 تاريخ : سه شنبه 5 ارديبهشت 1396 ساعت: 18:17
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123