85 درصد تجهیزات بیمارستانی تولید داخل است/ لزوم توجه بیشتر به کیفیت تجهیزات داخلی

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت در حاشیه بازدید از نمایشگاه ایران هلث در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کارهای بسیار خوبی در خصوص تولید تجهیزات پزشکی صورت گرفته است که این موضوع غرور آفرین است.

وی افزود: باور این موضوع برای بنده بسیار سخت است که شرکت‌های ما در چند سال گذشته به این سطح از پیشرفت رسیده باشند.

وی ادامه داد: در سراسر کشور حدود 585 کشور وجود دارد که این بیمارستان‌ها 85درصد تجهیزات خود را از تولید داخل استفاده می‌کنند. البته این موضوع در حوزه پزشکی بسیار سخت است چون آموزش های پزشکی در کشور ما عمدتا بومی نیست و تجهیزاتی که در کشور استفاده می‌شود در روند کار کادر درمان بسیار اثرگذار است.

وزیر بهداشت افزود: برخی از شرکت‌های این حوزه توانسته‌اند نود درصد بازار داخل را به دست گیرند که البته طرح تحول سلامت کمک زیادی به این شرکت‌های تولید کننده کرده است.

گفت: یکی از شرکت‌های سازنده تخت به تنهایی 24000 تخت را به بیمارستان‌ها فروخته است که این موضوع نشان دهنده کمک به توسعه داخلی بوده است و عمل به اقتصاد مقاومتی یکی از کارنامه های خوب وزارت بهداشت بوده است.

هاشمی در پایان افزود: 2500میلیارد تومان از شرکت‌های داخلی خرید شده است و اکنون این شرکت‌ها به مرحله‌ای رسیده‌اند که باید بیش از پیش به کیفیت محصولات خود اهمیت دهند تا زمینه حضور آن ها در کشورهای منطقه فراهم شود.

انتهای پیام/

نویسنده : امیر بازدید : 9 تاريخ : جمعه 29 ارديبهشت 1396 ساعت: 5:05

فهرست وبلاگ