جای خالی بانوان در پست‌های مدیریتی وزارتخانه‌ها/ پیشرفت زنان در عرصه‌های علمی قابل تحسین است

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، «معصومه ابتکار» معاون امور زنان ریاست جمهوری در همایش بین‌المللی تازه‌های قلب و عروق ایران، اظهار داشت: رشته قلب و عروق مانند تمام رشته‌های علوم پزشکی در حال تبدیل شدن به یک تخصص میان رشته‌ای است.

وی افزود: با پیشرفت علم مشاهده شد که در بروز برخی از بیماری‌ها با پدیده‌ای ایمونولوژیک مواجه هستیم که این موضوع نشان دهنده تحولات در عرصه قلب و عروق است.

ابتکار با بیان اینکه مساله آلودگی هوا یکی از مسائل ا صلی بروز بیماری‌های قلبی و عروقی است گفت: این موضوع همیشه بر روی آمار تعداد افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی تاثیر داشته و باعث تشدید این بیماری شده است.

معاون امور زنان در ریاست جمهوری تصریح کرد: یکی از مسائلی که ارتباط مستقیم با بیماری‌های قلبی و عروقی دارد موضوع سبک زندگی خانواده‌ها است؛ همچنین عوامل ژنتیکی نیز در بروز بیماری‌های قلبی و عروقی موثر است اما اهمیت آن به اندازه مسائل آموزشی و سبک زندگی نیست.

وی ادامه داد: با آموزش و اصلاح رفتار بسیاری از مشکلات و بیماری‌ها کاهش پیدا خواهد کرد.

ابتکار با بیان اینکه نباید نقش پررنگ زنان در عرصه‌های علمی کشور نادیده گرفته شود، گفت: در حال حاضر سهم زنان در دانشگاه‌ها و آموزش عالی به 48 درصد رسیده که این موضوع نشان دهنده علاقه‌مندی زنان ایرانی به کسب علم است.

معاون امور زنان ریاست جمهوری افزود: در عرصه جهانی نیز می‌بینیم که بسیاری از زنان ایرانی برای کشور افتخارآفرینی کرده‌اند.

ابتکار تصریح کرد: در حال حاضر در وزارت علوم و وزارت بهداشت 27 درصد از کادر هیات علمی را بانوان تشکیل داده‌اند که این موضوع نشان دهنده پیشرفت زنان در کسب مدارج علمی است اما متاسفانه حضور زنان در عرصه‌های مدیریتی این دو وزارتخانه کمرنگ است.

وی ادامه داد: طبق گفته رئیس‌جمهور باید 30 درصد پست‌های مدیریتی به خانم‌ها واگذار می‌شد که امیدواریم این اتفاق در دانشگاه‌های علوم پزشکی، وزارت بهداشت و وزارت علوم رخ دهد.

معاون امور زنان ریاست جمهوری با بیان اینکه ما در معاونت زنان پیگیر این موضوع خواهیم بود گفت: اگر خانم‌ها وارد تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری‌های کلان شوند می‌توانند باعث متعادل شدن دیدگاه‌های جنسیتی شوند که این موضوع بسیار حائز اهمیت است.

وی در پایان گفت: در بسیاری از جاهایی که حضور خانم‌ها مشاهده نمی‌شود می‌توان با حضور خانم‌ها تعادل برقرار و همچنین عقب‌ماندگی‌ها را جبران کرد.

انتهای پیام/

http://fna.ir/a0x828
نویسنده : امیر بازدید : 10 تاريخ : چهارشنبه 22 شهريور 1396 ساعت: 3:20

فهرست وبلاگ