اتخاذ تدابیر لازم برای ایام بازگشایی مدارس/ بهره‌گیری از شبکه ریلی تهران برای ارائه خدمات فوریت‌های پزشکی

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، پیرحسین کولیوند در حاشیه بازدید از ناحیه غرب مرکز اورژانس تهران همزمان با سالروز تأسیس اورژانس، اظهار داشت: تمام همکاران ما و نیز مراکز آموزشی ما در سراسر کشور برای ارائه خدمات فوریت‌های پزشکی در ایام بازگشایی مدارس در آمادگی کامل قرار دارند. همچنین بسته‌های فرهنگی به منظور پیشگیری از حوادث و سوانح آماده و بسته ارتقای آموزش و آگاهی دانش‌آموزان و دانشجویان جهت انتشار در رسانه ملی و فضای مجازی، تدوین شده است.

وی تصریح کرد: با تقویت ناوگان اورژانس در کشور، زمان رسیدن آمبولانس‌ها از 27 دقیقه به حدود 15 دقیقه و میانگین زمان رسیدن موتورلانس‌ها به مددجویان و حادثه دیدگان در تهران، به کمتر از 7 دقیقه کاهش پیدا کرده است.

کولیوند زمان رسیدن آمبولانس به محل حادثه در شهرهای کوچک و متوسط را قابل قبول دانست و افزود: در شهرهای بزرگ و کلانشهرها به علت ترافیک بالا، مشکلاتی در خدمت رسانی به مردم وجود دارد، البته در کلانشهر تهران توزیع 200 موتورلانس، کمک بسیار خوبی در کاهش زمان رسیدن اورژانس به مددجویان و حادثه دیدگان کرد و برنامه ما این است که 400 موتورلانس جدید را برای کلانشهرها و شهرهای بزرگ کشور مانند شیراز، اصفهان، مشهد و تبریز خریداری و توزیع کنیم.

سرپرست سازمان اورژانس کشور با اشاره به فعالیت حدود 14 هزار نفر در سازمان اورژانس کشور، گفت: در سازمان اورژانس با کمبود جدی نیروی انسانی روبه‌رو هستیم و حداقل به 10 هزار نیروی انسانی دیگر نیاز است.

وی اظهار کرد: با کمک اعضای شورای شهر سابق و شهرداری تهران، مقرر شد ناوگان هوایی اورژانس و پدهای هلیکوپتر اورژانس در نقاط مختلف تهران ایجاد و ساخته شوند؛ زیرا توسعه اورژانس هوایی برای تهران نیازی جدی و مهم است.

سرپرست سازمان اورژانس کشور به وجود 33 پایگاه اورژانس هوایی در کشور اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین و بیشترین تعداد پایگاه‌های اورژانس هوایی باید در تهران وجود داشته باشد که لازم است شهرداری تهران در این زمینه به ما کمک کند تا پدهای بالگرد ایجاد شود.

کولیوند در پایان اضافه کرد: در حوزه ناوگان زیرزمینی و مترو نیز مقرر شد، رمپ‌هایی از ایستگاه‌های مترو نزدیک به برخی بیمارستان‌ها مانند شهدای تجریش، امام خمینی(ره)، نجمیه، شریعتی و سینا ساخته شود تا از شبکه ریلی تهران برای ارائه خدمات فوریت‌های پزشکی بهره بگیریم.

انتهای پیام/

http://fna.ir/a0ya8l
نویسنده : امیر بازدید : 5 تاريخ : يکشنبه 26 شهريور 1396 ساعت: 19:21

فهرست وبلاگ