از ناحیه دولت کسی به عنوان نجومی بگیر به قوه قضائیه معرفی نشد/هیچ کدام از قضات پرونده فساد نفتی کنار گذاشته نشدند

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، اژه‌ای در پاسخ به این سوال که هفته گذشته یکی از نمایندگان مدعی شد که دیوان محاسبات تعدادی از نجومی بگیران را تبرئه کرده و حقوق دو نجومی را هم به آنها پس داده‌اند، بالاخره وضعیت این نجومی بگیران چه شده است؟ گفت: ما از آنچه در دیوان محاسبات می‌گذرد بی خبریم اما از ناحیه دولت به عنوان دولت کسی به عنوان نجومی بگیر به قوه قضاییه معرفی نشد و از طرف دیوان محاسبات هم کسی به این عنوان معرفی نشد.

وی ادامه داد: دستگاه قضایی کشور به واسطه اطلاعات به دست آمده یک سری پرونده تشکیل داد و قرار است به دادگاه بروند تا به پرونده آنها رسیدگی شود، البته بدانید که شاید برخی از این افراد مجرم نباشند اما باید پول را برگردانند.

سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: البته به سوال ما هیچ وقت پاسخ ندادند که آیا همه

آن پولی که اینها از شرکت‌ها گرفتند سود ده بوده یا خیر؟

وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینکه شنیده شده یکی از قضات پرونده زنجانی به برخی دلایل از رسیدگی به پرونده منفک شده است، گفت این موضوع صحت ندارد همانطور که می‌دانید آقای سراج و صلواتی و مقیسه هیچ کدام کنار گذاشته نشده‌اند.

وی در پاسخ به اینکه ‌آیت‌الله مقتدایی گفته اند قوه قضاییه باید پناهگاه مردم باشند و موضع قوه قضاییه چیست؟ گفت: پیش از این علمایی که شما نام بردید رهبری و امام راحل همین موضوع را گفته‌اند و مقام معظم رهبری چندین نوبت گفته اند که باید قوه قضاییه پناهگاه مردم باشد و ما هم در همه این سالها تلاشمان همین بوده است.

وی افزود: البته چند نکته را توجه کنید اول اینکه مراجعان قوه قضاییه همیشه یکی شاکی و یکی متهم است اما رای که صادر می شود کسانی که محکوم شده اند راضی نیستند و می گویند باید حکم برایشان صادر نمی‌شد و جالب است طرف مقابل هم راضی نیست چون توقع داشته حکم سنگین تری بر علیه متهم صادر شود.

سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: پس یادمان باشد محکومان که از ما راضی نیستند یعنی محکومی نمی گوید که من راضی ام و دیگری اینکه شکات هم عموماً راضی نیستند

اما نکته دوم اینکه ما الان یک سری شاکیانی داریم که باید برخی اقدامات را انجام دهند که برخی مشکلاتی را در انجام وظایفشان دارند.

وی ادامه داد: برای مثال در یک پرونده نیاز به کارشناسی وجود دارد حالا قاضی تا نیامدن کارشناسی باید چه کند؟ خودش هم که نمی تواند کارشناسی کند. این را بدانید من ادعا نمی‌کنم همه مردم از احکام‌شان راضی هستند و ادعا هم نمی‌کنیم که این افراد ناراضی همه شان حرف اشتباهی می زنند.

وی در پاسخ به این سوال که بیشتر مراجعان دادگاه ها گرفتار هستند اما کارکنان و مسئولان دادگاه ها برخورد خوبی با آنها ندارد، چه برنامه ای دارید؟ گفت:یک سری از مراجعان گرفتارند اما یک سری هم کسانی هستند که گرفتاری ایجاد می‌کنند و برخی موارد نظم محیط دادگستری را هم بهم می‌ریزند.

معاون اول قوه قضائیه گفت: من می‌دانم قضات تلاش می‌کنند تا خویشتن دار باشند اما یادمان باشد اینها هم انسان هستند و ظرفیتی دارند. من خواهش می‌کنم قدری خودتان را جای این قضات بگذارید ببینید آنها چه می‌کشند و ببینید چه زحمتی را متحمل می‌شوند، ولی در عین حال مکرر توصیه کرده ایم و معاونت فرهنگی هم تلاش میکند با برنامه هایی که دارند در این زمینه سعه صدر را افزایش دهند.

وی تأکید کرد: اخیراً در معاونت فرهنگی پیش نویسی تدوین شد برای تکریم ارباب رجوع که این را ابلاغ کردیم تا رفتار بهتری را با مراجعه کنندگان شاهد باشیم.

ادامه دارد...

http://fna.ir/a0y9ab
نویسنده : امیر بازدید : 5 تاريخ : يکشنبه 26 شهريور 1396 ساعت: 19:21

فهرست وبلاگ