قنادی‌های کشور زیر ذره‌بین وزارت بهداشت/ فعالیت 35 دفتر خدمات سلامت در پایتخت

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

محسن فرهادی در گفت‌وگو با خبرنگار محیط و کار بر سه نقطه قنادی‌ها، اظهار داشت: واحدهای قنادی همچون واحدهای صنفی دیگر تحت نظارت دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار دارند چرا که این صنف امکان تقلب و سوء استفاده در آن بیشتر از سایر صنوف است.

وی افزود: استفاده از رنگ، اسانس، شیرین کننده و طعم‌دهنده در قنادی‌ها جزو ملزومات اولیه بوده و همین مسئله امکان تقلب و تخلف را برای این صنف ممکن است به همراه داشته باشد همچنین رعایت بهداشت فردی،‌نوع ماده خام مصرفی، ابزار مورد استفاده و مکانی که شیرینی‌ها در آن پخت می‌شود از جمله موضوعاتی بوده که تحت کنترل بهداشت محیط و کار بهداشت است.

معاون فنی بهداشت محیط مرکز سلامت محیط و کار تأکید کرد:‌ با توجه به نزدیک شدن به پایان سال و علاقه‌مندی مردم برای خرید بیشتر به شیرینی و شکلات کنترل و نظارت‌ها بر این صنف افزایش می‌یابد. البته با راه‌اندازی دفاتر سلامت خود قنادی‌ها می‌توانند خرید  خدمات کرده و داوطلبانه این موضوع را نظارت کنند همچنین مشاوره گرفته تا نواقص خود را رفع سازند.

فرهادی با اشاره به اینکه 35 دفتر خدمات سلامت در استقرار یافته است‌،گفت: این دفاتر شبیه دفاتر خدمات الکترونیک و پیشخوان دولت بوده و خدمات کارشناسی ارائه می‌دهد. این مسئله سبب کاهش برخوردهای قضایی و حقوقی نیز خواهد شد.

وی بیان داشت: علاوه بر دانشگاه علوم پزشکی ایران، تهران و شهید بهشتی در پایتخت جهت فعالیت و توسعه مراکز خدمات سلامت 9 استان و دانشگاه علوم پزشکی نیز قرار است این مسئله را مدنظر قرار دهند.

انتهای پیام/

http://fna.ir/a3ai2c ...
نویسنده : امیر بازدید : 15 تاريخ : پنجشنبه 28 دی 1396 ساعت: 20:33

close
تبلیغات در اینترنت