از برنامه ریزی برای خودکفایی ۲ هزار مددجو تا پرداخت ۲۵۴ میلیون تومان صدقه | بلاگ

از برنامه ریزی برای خودکفایی ۲ هزار مددجو تا پرداخت ۲۵۴ میلیون تومان صدقه

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، مراکز کمیته امداد امام خمینی(ره) استان تهران در هفته گذشته خدمات متنوعی به مددجویان ارائه دادند.

*پیش‌بینی خودکفایی دو هزار و 350 مددجوی تحت حمایت  استان تهران در سال جاری 

محسن ولیئی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه در سال گذشته حدود هزار و 159 مددجو به مرحله خودکفایی رسیدند، گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال جاری دو هزار و 350 مددجوی تحت حمایت در استان تهران به مرحله خودکفایی برسند.

وی ادامه داد: تمام تلاش ما بر این است تا در شرایط کنونی و رکود و تورم حاکم بر اقتصاد کشور، خانواده‌های نیازمند از حداقل حقوق و دستمزد تعریف شده در اداره کار از محل درآمد بنگاه‌های اقتصادی خود بهره مند شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران تاکید کرد: لازمه خودکفایی مددجویان این است که حداقل 6 ماه از اجرای طرح‌های خودکفایی آنها گذشته باشد و پایدارسازی نسبتاً مناسبی در حوزه فعالیت‌های آنها ایجاد شود.

ولیئی گفت: براساس الزامات بودجه سال 97، کمیته امداد برای رسیدگی بیشتر به مناطق محروم سراسر کشور می‌تواند تا 30 درصد اعتبار این مناطق را افزایش دهد.

وی با اشاره به شاخص‌های مناطق محروم، بیان کرد: در استان تهران اعتبارات دو منطقه ملارد و فیروزکوه به جهت رسیدگی بیشتر به مناطق محروم و کمک به محرومیت‌زدایی نسبت به سایر نقاط استان، 10 درصد افزایش پیدا کرده تا بتوانیم کمک بهتری به نیازمندان در این دو منطقه داشته باشیم.

 

image

ولیئی افزود: این 10 درصد اعتبار شامل کلیه خدمات در زمینه خودکفایی، اشتغال‌زایی، تأمین جهیزیه، تأمین مسکن برای نیازمندان، مسائل بهداشتی، درمانی و مسائل فرهنگی و آموزشی است.

*اختصاص 72 میلیارد تومان اعتبار جهت توسعه مشاغل روستایی در استان تهران

حسین فتح آبادی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه یکی از رویکردهای اساسی این نهاد ارائه خدمات به مددجویان تحت حمایت با هدف توانمند سازی  و خروج آن‌ها از چرخه حمایتی است، گفت: توانمندسازی مددجویان یکی از راه‌های مبارزه با فقر است.

وی با تاکید بر اینکه وجود مشاغلی چون کشاورزی و دامپروری در روستاهای استان تهران مورد نیاز است، بیان کرد: افرادی که برای توسعه مشاغل روستایی به کمیته امداد استان تهران مراجعه می‌کنند، می‌توانند به ازای هر نفر تا سقف 50 میلیون تومان تسهیلات دریافت ‌کنند که بازپرداخت آن 9 ساله و با سود 6 درصد است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران با اشاره به اولویت پرداخت وام و تسهیلات به مشاغل روستایی،خاطرنشان کرد: اولویت پرداخت تسهیلات به افراد ساکن روستا، بیکار، فاقد درآمد مناسب و سرپرست خانوار است.

 

image

فتح آبادی به پرداخت تسهیلات به کارفرمایان و کارآفرینان اشاره کرد و ادامه داد: افرادی که دارای زمینه کاری مناسب هستند یا طرح شان در حال اجراست و نیاز به جذب نیرو دارند، می‌توانند تا سقف 25 میلیون تومان از کمیته امداد وام دریافت کنند.

وی تاکید کرد: کارفرمایان و کارآفرینانی که از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استفاده کنند حق بیمه آنها توسط این نهاد پرداخت می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه بیش‌ترین افراد تحت حمایت کمیته امداد در استان تهران زنان هستند، گفت: کمیته امداد برای اعضای خانواده زنان سرپرست خانوارکه مشتاق و نیازمند به آموزش مهارت خاصی باشند هزینه آموزش آنها را تا سقف دو میلیون تومان به آموزشگاه طرف قرارداد پرداخت می‌کند.

 فتح آبادی با اشاره به تسهیلات صندوق قرض الحسنه امداد و ولایت، افزود: این صندوق تنها مخصوص مددجویان تحت حمایت کمیته امداد است که 54 میلیارد تومان اعتبار برای استان تهران در نظر گرفته شده است.

وی یادآور شد: تسهیلات صندوق قرض الحسنه امداد ولایت برای کارآفرینان و همچنین افرادجویای شغل بین پنج تا 50 میلیون تومان و بازپرداخت آن 84 ماهه است.

*مردم منطقه 15 تهران در بهار امسال بیش از 254 میلیون تومان صدقه پرداخت کردند

جعفر شایگان رئیس کمیته امداد منطقه 15 تهران با بیان اینکه صدقات مردم متناسب با نیاز محرومان هزینه می‌شود، گفت: با صدقاتی که مردم پرداخت می‌کنند بخشی از مشکل خانوارهای تحت‌ حمایت برطرف می‌شود.

image

وی به صندوق صدقات فعال در منطقه 15 اشاره کرد و ادامه داد: هم اکنون 6 هزار و 312 صندق صدقه در منطقه 15 فعال است که از این تعداد 5 هزار و 218 صندوق کوچک (خانگی) هزار و 94 صندوق متوسط و 348 صندوق بزرگ است.

رئیس کمیته امداد منطقه 15 بیان کرد: مردم خیر و نیکوکار منطقه 15 تهران در بهار امسال بیش از 254 میلیون تومان صدقه پرداخت کردند.

شایگان یادآور شد: هم اکنون دو هزار و 700 خانوار با جعیتی بالغ بر هفت هزار نفر از خدمات کمیته امداد در منطقه 15 بهره‌مند هستند.

انتهای پیام/

...
نویسنده : امیر بازدید : 5 تاريخ : پنجشنبه 28 تير 1397 ساعت: 12:47