طرح جامع ترافیکی اقدامی مهم برای تحکیم حمل و نقل/ تنظیم دستورالعمل علائم تبلیغاتی در مبلمان شهری

ساخت وبلاگ
چکیده : به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، مهدی جمالی‌نژاد معاون عمرانی وزیر کشور در حاشیه جلسه شورای ع... با عنوان : طرح جامع ترافیکی اقدامی مهم برای تحکیم حمل و نقل/ تنظیم دستورالعمل علائم تبلیغاتی در مبلمان شهری بخوانید :

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، مهدی جمالی‌نژاد معاون عمرانی وزیر کشور در حاشیه جلسه شورای عالی ترافیک در جمع خبرنگاران با بیان اینکه چهار دستور کار در این جلسه مطرح شد، گفت: شرح خدمات مطالعات تفصیلی حمل و نقل همگانی یکپارچه شهری و حومه یکی از مهمترین مباحث مطروح  در این جلسه بود.

وی افزود: طرح خدمات مطالعات امکان‌سنجی ریلی شهری و حومه نیز دیگر موضوع مطرح شده در این جلسه بود که برای اولین‌بار در مورد آن بحث شد. 

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور بیان کرد: در کنار اجرای طرح جامع ترافیکی برای شهرهای بزرگ و کلانشهرها طرح تفصیلی اقدامی بسیار ارزشمند است که انتقال شهرها به سوی انسان‌محور بودن را سوق و نشان می‌دهد اراده مدیران شهری که پیش رفتن به سوی شهرهای خودرو محور نیست بلکه به سوی شهرهایی می‌رویم که حمل و نقل عمومی در آن نهادینه شده باشد. 

جمالی‌نژاد افزود: رفتن به سمت شهرهای دارای حمل و نقل عمومی باکیفیت بالا موردی است که امنیت را برای عابران پیاده به دنبال خواهد داشت به گونه‌ای که تردد خودروها در شهر پایین خواهد آمد. دستور بعدی جلسه درمورد علائم افقی راهنمایی و رانندگی شهری بود و دستورالعملی در زمینه تابلوها و علائم تبلیغاتی در مبلمان شهری که برای اولین‌بار مطرح شده بود ارائه شد که این طرح برای اولین بار در کشور قرار است اجرایی شود. 

معاون عمرانی وزیر کشور اظهار داشت: با اجرای این طرح‌ها آشفتگی‌ گذشته در زمینه تابلوهای تبلیغاتی و علائم راهنمایی و رانندگی از بین خواهد رفت و به نوعی وحدت رویه را در تمام شهرهای کشور ایجاد می‌کند؛ به دلیل اینکه اولین بار این موضوع مطرح می‌شود با حساسیت خاصی برای اجرای این طرح‌ها اقدام شده است. 

وی در پایان افزود: همکاران ما در شورای عالی ترافیک درخواست‌هایی داشتند که لحاظ خواهد شد و در اولین فرصت این مورد در تاریخ شهرداری‌های کشور اجرایی خواهد شد. 

انتهای پیام/

قاب کوچک...
ما را در سایت قاب کوچک دنبال می کنید

نویسنده : امیر بازدید : 2 تاريخ : چهارشنبه 19 دی 1397 ساعت: 21:59