اجرای اولین برنامه استعدادیابی ورزش دانش‌آموزی در سال جاری

ساخت وبلاگ
چکیده : به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت ورزش و جوانان در م... با عنوان : اجرای اولین برنامه استعدادیابی ورزش دانش‌آموزی در سال جاری بخوانید :

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت ورزش و جوانان در مجمع عمومی سالیانه فدراسیون ورزش دانش‌آموزی که در دفتر وزیر آموزش‌ و پرورش تشکیل‌ شده بود، با اشاره به پیشرفت فعالیت‌های حوزه ورزش دانش‌آموزی، اظهار کرد: اگر به دنبال توسعه ورزش در ابعاد مختلف هستیم، باید وضعیت مطلوب در ورزش آموزش‌ و پرورش داشته باشیم و سرمایه اصلی چه در ابعاد همگانی و چه ابعاد قهرمانی به سرمایه‌گذاری ورزش در آموزش‌ و پرورش برمی‌گردد.

وی افزود: اولویت ورزش در آموزش‌ و پرورش بر هیچ‌کس پوشیده نیست و در وزارت ورزش و جوانان با توجه به این مسئله همراهی خوبی با آموزش‌ و پرورش ایجاد شده است.

احمدی خاطرنشان کرد: در وزارت ورزش و جوانان، اولین تفاهم‌نامه‌ای که در دولت تدبیر و امید به امضا رسید در حوزه دانش‌آموزی بود و در طی ۵ سال گذشته گام‌های بلندی در ورزش دانش‌آموزی برداشته‌ شده است و نظام یکپارچه ورزش دانش‌آموزی باعث تحول و تغییر رویکرد متفاوتی شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه خوشبختانه ورزش به مدارس برگردانده شد، گفت: در مدارس فعالیت‌های ورزشی به‌عنوان اولویت اصلی شناخته‌ شده است و ورزش دانش‌آموزی در قالب طرح‌های مختلف ارتقا پیدا کرده است.

وی در ادامه گفت: اینکه در سه دوره المپیک جوانان موفقیت‌های خوبی کسب‌ شده است، نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری در ورزش قهرمانی دانش‌آموزی مسیر درست و منطقی را طی کرده است و این پیشرفت نماد موفقیت ورزش دانش‌آموزی در عرصه ورزش قهرمانی است.

احمدی تصریح کرد: اولین حرکت استعدادیابی با هماهنگی وزارت آموزش‌ و پرورش در سال ۱۳۹۷، برگزاری المپیاد ورزشی بود که معطوف به موضوع استعدادیابی در حوزه دانش‌آموزی بود و ۱۸ هزار شرکت‌کننده در ۷۷ رشته ورزشی حضور داشتند.

انتهای پیام/

قاب کوچک...
ما را در سایت قاب کوچک دنبال می کنید

نویسنده : امیر بازدید : 2 تاريخ : چهارشنبه 19 دی 1397 ساعت: 21:59